دسته اخبار

اطلاعیه های آموزشی

پر بيينده ترين اخبار

آرشيو اخباراخبار :: بزرگداشت دهه فجر و یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی در سمای ایلام

[ سرويس دفتر فرهنگ ] [ کل اخبار ] [ چاپگر ] [ نسخه چاپي ]

بزرگداشت دهه فجر و یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی در سمای ایلام

سرويس : دفتر فرهنگ
95/11/17-12:16
2017-02-05 12:16:34
آخرين مشاهده : 97/01/28-08:07
173 : کد خبر

تعداد مشاهده : 339


 

بزرگداشت دهه فجر و یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی در سمای ایلام

در راستای بزرگداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، روز شنبه 16/11/95، مراسم بزرگداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید شورای تشخیص مصلحت نظام و ذکر 1357 صلوات برای ایشان  در آموزشکده فنی و حرفه ای سمای ایلام برگزار شد.


این برنامه در محل نمازخانه آموزشکده، با قرائت قرآن آغاز شد، سپس علی اکبر شیری، رئیس آموزشکده، ضمن عرض خوشامد، هدف از برگزاری این مراسم را توضیح داد. ایشان به نقش آیت الله در پیروزی انقلاب اسلامی و خدمات ایشان به جامعه اسلامی و تلاش ایشان در تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی اشاره نمود.

پس از آن از آقای بهادری، معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سمای ایلام برای ایراد سخنرانی دعوت به عمل آورد.

آقای بهادری پس از تبریک فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی به بررسی جایگاه و نقش آیت الله هاشمی در انقلاب اسلامی پرداختند. ایشان آیت الله هاشمی را منشوری از ابعاد مختلف علوم، ارزش های اجتماعی، اخلاق مداری، آشنا به مقتضیات زمان و آگاه به فنون مدیریت دانستند و یاد آور شدند که مادر گیتی هرگز قادر به زادن فرزندی با ویژگی های آیت الله هاشمی نخواهد بود. ایشان عمری را در راه ایجاد تعامل جهانی، عدالت و فقرزادیی کوشیدند و آرزو داشتند که رفاه اجتماعی در جامعه ایجاد شود. هدف ایشان حفظ وحدت در جامعه بود و از ابتدا یار و همراه و یار رهبری بود ، به طوری که پس از پنجاه و چند سال دوستی و همراهی با مقام معظم رهبری، از ارادت وی ذره ای نکاست. پس از آن به بیان ضرورت و اهمیت دانشگاه آزاد اسلامی و نقش آیت الله هاشمی در تأسیس و توسعه این قطب علمی کشور پرداختند.

پایان بخش این برنامه، ذکر  و ختم 1357صلوات به عدد سال پیروزی انقلاب اسلامی بود، که حاضران جهت شادی روح آیت الله هاشمی رفسنجانی نثار کردند.