اطلاعیه های آموزشی

نظرسنجي

نظر شما در مورد سایت چیست؟

عالی 27.5%
خيلي خوب 31.3%
خوب 23.3%
متوسط 17.9%


مشاهده نتايج

مراسم عزاداری و سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س)

رأس ساعت 15 روز شنبه مورخ 24/1/92 مراسم عزاداری و سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) در محل نمازخانه آموزشکده برگزار گردید.آغازگرمراسم تلاوت آیاتی از کلام شیرین الهی بود. پس از آن مداح اهل بیت کربلایی سجاد خانه ای ضمن قرائت زیارت حضرت فاطمه زهرا (س) به مداحی پرداختند و معنویت خاصی به مراسم بخشیدند. این مراسم در ساعت 30/16 با پذیرایی از عزاداران به پایان رسید.

شهادت حضرت فاطمه
 مراسم جشن قرآنی ضیافت قدس

رأس ساعت 10 صبح روز چهارشنبه مورخ 23/12/91 مراسم جشن قرآنی ضیافت قدس باحضور دانشجویان برتر آموزشکده و مدارس سما در محل سالن اجتماعات آموزشکده ی سما برگزار گردید آغازگر برنامه تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری محترم و مدیر فرهنگی آموزشکده ی سما جناب آقای حیدری بود پس از آن سرود جمهوری اسلامی ایران نواخته شد که به احترام سرود، همگان قیام نمودند.


برنامه بعدی سخنرانی معاونت محترم دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی حاج آقا بهادری درخصوص قرآن و اهمیت تلاوت آن در آیین زندگی انسانها و اینکه قرآن انسانها را از ضلالت به سوی هدایت راهنمایی می کند همچنین درخصوص ویژگی های ممتاز و منحصر به فرد قرآن کریم و با ذکر احادیثی از ائمه اطهار (ع) مطالبی را بیان داشتند ایشان از دست اندرکاران طرح قدس آموزشکده و مدارس  تقدیر و تشکر نمودند.


درپایان از نفرات برتر با اهداء لوح سپاس و جایزه تقدیر بعمل آمد .
 

در راستای بزرگداشت دهه فجر و سی و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه ها و مراسمی در آموزشکده برگزار شد که اهم آنها به شرح ذیل است:

1)برگزاری مسابقه وبلاگ نویسی: یک دوره مسابقه وبلاگ نویسی با موضوع دهه فجر و انقلاب اسلامی بین دانشجویان آموزشکده برگزار شد. در این مسابقه طی فراخوانی که هفتم بهمن ماه آغاز گردید، هفت نفر از دانشجویان شرکت کردند و نشانی وبلاگ های خود را برای داوری به دفتر فرهنگ دادند. هفدهم بهمن ماه وبلاگ ها مورد داوری قرار گرفتند و سه وبلاگ برنده با مشخصات زیر برگزیده شدند که در مراسمی با اهدای جوایز و لوح تقدیر از ایشان تجلیل به عمل خواهد آمد:

مقام اول: محسن طاهری برای وبلاگ www.mohsen928.blogfa.com

مقام دوم: مصطفی باقلانی برای وبلاگwww.sama70.blogfa.com

مقام سوم: هادی رحمتیان برای وبلاگwww.hadigt.blogfa.com

2) برگزاری مسابقه کتابخوانی: ساعت 15 روز یکشنبه بیستم
بهمن ماه، مسابقه ­ی کتابخوانی بین دانشجویان برگزار شد. منبع این مسابقه مقاله ­ای بود تحت عنوان«از نوزدهم تا بیست و دوم بهمن ماه» که وقایع چهار روز پیش از پیروزی انقلاب را شرح داده است. این منبع از چهاردهم بهمن ماه در اختیار دانشجویان قرارگرفت. 23 نفر از دانشجویان در این مسابقه شرکت کردند که آقای حسین بهرامی و خانم ­ها صغری مرغزاری و بهاره صید محمدی  موفق کسب به
نمره کامل شدند که با اهدای جایزه و لوح تقدیر مورد تجلیل و تشویق قرار خواهندگرفت.
3) پخش شکلات و شیرینی: یکی دیگر از برنامه ­های بزرگداشت دهه فجر، پخش شکلات و شیرینی بین دانشجویان، اساتید و کارکنان آموزشکده بود که از نوزدهم تا بیست و یکم بهمن ماه به مناسبت پیروزی انقلاب  اجرا شد.
4)شرکت در مراسم محفل انس با قرآن: روز یکشنبه مورخ 20 بهمن 1392 ، مراسم محفل انس با قرآن با حضور دانشجویان تمامی واحدهای آموزشی شهر ایلام در دانشگاه ایلام برگزار شد. جمعی از کارکنان و دانشجویان آموزشکده فنی و حرفه ­ای سمای ایلام نیز با هماهنگی قبلی در این مراسم شرکت نمودند.

 مراسم رأس ساعت 8 شب در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع شد. در ادامه برنامه حجت الاسلام هاشمی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام ضمن بیان نکاتی در خصوص اهمیت قرآن از تمامی شرکت کنندگان و حضار قدردانی کرده و به آنها خیرمقدم عرض نمود. پس از بیانات حجت الاسلام هاشمی، جناب استاد محقق، قاری برجسته کشوری، آیاتی از قرآن را قرائت کرد.

مسابقه قرآنی بین 10 نفر از حضار محترم و اهدای جوایز به برندگان از دیگر برنامه های محفل انس با قرآن بود که دریافت جایزه توسط آقای حسین بهرامی از دانشجویان دانشکده فنی و حرفه ای سمای ایلام از نکات قابل توجه برنامه بود. قرائت قاریان برجسته استانی و کشوری از جمله آقای عسگری و لطفی و اجرای برنامه تواشیح توسط گروه نور الهدی پایان بخش این  مراسم بود.


 


تاريخ بروز رساني : چهارشنبه 30/11/92 ساعت 12:16